Svetry pletené sluncem

Využití čisté energie z nově instalované solární elektrárny na střeše našeho výrobního objektu v Praze Suchdole je další investicí Kamy do udržitelnosti.

Projekt byl realizován za finanční podpory od EU

eu_800_

Když jsme v roce 2020 otevírali zrekonstruovanou budovu, měli jsme dobrý pocit, že jsme vybudovali energeticky úsporný objekt. Tři základní vlastnosti vedoucí k úsporám jsou kompletní LED osvětlení, výrazné zateplení všech fasád a vytápění odpadním teplem z pletárny a žehlírny.

Nejen za to, ale i za celkový přístup k podnikání, využívání recyklovaných i rozložitelných materiálů s nejpřísnějšími ekologickými certifikáty, stálé inovace výrobních technologií, hospodaření s odpady a důraz na ekonomickou a sociální udržitelnost byla KAMA v r. 2022 zařazena mezi TOP 10 udržitelných firem v ČR.

Protože se chceme chovat zodpovědně, ale i proto, že se úsporná opatření již po dvou letech provozu ukázala jako výrazně přínosná, rozhodli jsme se pro další investici. Tentokrát do solární elektrárny.

solární koláž02_800

Při přípravě projektu rekonstrukce jsme s tím již dopředu počítali a tak jsme nyní na veškeré střešní plochy mohli umístit fotovoltaiku čítající 108 solárních panelů s celkovým výkonem 43.2 kW.

solární koláž03_800
 

Majitelé firmy vnímají téma výroby a spotřeby energií a s tím související zhoršování kvality klimatu jako vážný problém. Pokud existují řešení jak se zapojit do zlepšování životního prostředí, považují jejich využití za absolutní nutnost.

„I když jsou to pro naši relativně malou rodinnou firmu v rámci celku jen drobné krůčky, naplňuje nás jejich uskutečňování dobrým pocitem, že nestojíme stranou“

Jsme si jisti, že tuto přidanou hodnotu značky KAMA ocení i naši zákazníci. Naše pletené svetry a čepice by měly hřát nejen díky vysoké kvalitě materiálů, z nichž jsou vyrobeny, ale také díky tomu kde, kým a jak jsou vyráběny.

Čepice a svetry KAMA budeme teď vyrábět s přispěním čisté energie!

Váš košík je prázdný

Tyto produkty jsou z jiného materiálu, odstín barev se může lišit.

Načítám výsledky…

Firemní prodejna otevřena Po-Pá 9-19, So 9-16  

Vánoční dárky lze měnit do 15.1.2024 nehledě na datum zakoupení.