KRIZI NAVZDORY

Někoho krize položí, někoho paralyzuje a jiného stimuluje. Nikdo si dnes netroufá říct co bude dál. My v Kamě jsme ale odjakživa optimisté. Za 30 let jsme si vyzkoušeli, že to je jediný zdravý přístup, který přináší výsledky. No a proto jsme si objednali nový pletací stroj poslední generace, kterým zefektivníme a zkvalitníme naši výrobu.

01

Pokud vás zajímá trocha historie a techniky, čtěte dál.

Z několika světových značek průmyslových pletacích strojů, které se dají spočítat na prstech jedné ruky jsme se před 28 lety rozhodli pro německou značku STOLL s více jak 140 letou historií  https://www.stoll.com/en/company/milestones-history/

Takže naše pletárna na Suchdole je vybavena (až na jednoho malého japonského specialistu na rukavice Shima Seiki)  těmito stroji. Pletací stroj je složité zařízení plné jemných mechanických součástí a elektroniky. Jezdec (říká se tomu sáně) vykoná za jednu směnu tisíce přejezdů a za dobu živostnosti stroje jsou to miliony mechanických pohybů. Proto musí být stroj vyroben z těch nejkvalitnějších ocelí. Tomu odpovídá i cena. Odměnou je obrovská produktivita a dlouhá životnost.

Když jsme v r. 1992 kupovali první CMS, ptal jsem se prokuristy firmy, jak dlouho nám stroj bude sloužit. Říkal, že když se o něj dobře pečuje, (čistit, mazat) tak při non-stop provozu i 30 let. Měl pravdu. Takže náš nejstarší stroj půjde brzy do důchodu a místo něj nastupuje nový švihák.

Je to jako u značek automobilů. Díky technologickému vývoji vznikají stále nové modely a řady.
V posledních letech došlo u fy Stoll k obrovskému posunu ve vývoji programovacích a obslužných softwarů, stroje se zrychlily a zefektivnily produkci.

 V devadesátých letech jsme začínali  na CMS 400 a dnes kupujeme řadu CMS 822 HP.

  • JEDNO SE VŠAK NEMĚNÍ. Úplety z dobře seřízených Stollů  jsou jak  víno.
  • STOLL, to je zkrátka absolutní špička.
  • Je fajn když má firma historii.
  • I těch našich 30 let svědčí o tom, že to myslíme vážně. 

 

02

Váš košík je prázdný

Tyto produkty jsou z jiného materiálu, odstín barev se může lišit.

Načítám výsledky…