Produkty

Pohled do výroby

 

Veškerá výroba probíhá bez přerušení od r. 1989 v České republice.

Proto jsme se také hrdě přihlásili k mezinárodní kampani Fashion Revolution na podporu etické módy.  Fashion Revolution poukazuje na migraci výrobců/značek po planetě tam kde je to nejvýhornější, tedy nejvyšší zisk při nejnižších nákladech i za cenu ztrát lidských životů. Kampaň vznikla po tragické události v Bangladéši kde se 24.4.2013 zřítila textilní výrobní budova. V nelidských podmínkách tam vyráběli lidé pro řadu známých evropských značek. 1100 jich zahynulo.   

Základním mottem kampaně je otázka "WHO MADE YOUR CLOTHS?"

Nebo také  'Levná móda neexistuje. Někdo za ní někde platí.'

 

 

 


Vyrábíme v Praze 6 ve vlastním, na míru vybudovaném moderním objektu, kde sídlí vedení firmy, velkoobchod, značková prodejna, expedice i výroba.
 

3 minutový medailon z "kuchyně" naší rodinné firmy

  


 

První je idea, skicování a výběr trendových barev. Nad novou kolekcí probíhá týmová diskuse. Každý má své zkušenosti, názory, informace a argumenty.  Idea přechází do praxe. Žakárové paterny je třeba překreslit a vyladit s pletacím programem, který řídí jednotlivé stroje. Základní díly úpletů na jednotlivé čepice jsou odebírány z pletacího stroje a jdou do pařícíhoho stroje k fixaci.  Upletený díl čepice je nařezán speciální pásovou pilou.   Na tento polotovar se našije štítek s logem KAMA. Pokračuje se v další kompletaci čepice. Do vnitřní části čepice je všíván pruh fleecu s laminací membránou
WINDSTOPPER. Na různé typy výrobků a různé úkony se používají různé typy šicích strojů. Probíhá ruční dokončování a výstupní kontrola.


 
 Finální výrobek. Čepice KAMA AW18, barva 108 (tm. modrá) upletená ze 100% Fine Merino vlny 
s vodoodpudivou a samočistící funkcí NANO (dodavatel Schoeller AG).
Uvnitř je čepice vybavena polyesterovou podšívkou s laminací neprofoukavou membránou WINDSTOPPER. (dodavatel W.L.GORE&Associates GmbH) KAMA je jedním ze dvou českých výrobců (v oboru pletařství vůbec jediným) s licencí na zpracování membrán GORE-TEX a WINDSTOPPER.