Produkty

Aktuality

 

10.4.2017

 

Kama investuje. Přivezli nám půltunového japonského samuraje jménem Shima Seiki. Tenhle zázrak pletařské techniky umí vyrobit na co si vzpomenete. Nejen čepici, šálu nebo čelenku, ale také rukavice, ponožky, kravaty, nákrčníky a další drobnosti. Jsme v 21. století !

 

 

6.4.2017

 

Vyrábíme unikátní svetro-dresy pro Český národní hokejový tým.

Více ZDE, nebo v následující reportáži.

 

 

 


 

 

16.2.2017

 

Podívejte se na Kamu v reportáži natočené Českou televizí.

 

 

 


 

 

18. 11 . 2016

 

Po 18 letech se do České republiky vrací Mistrovství Evropy v krasobruslení. Pro účastníky a pořadatele KAMA vyrobila limitovanou kolekci svetrů a čepic.

Ambasadorovi šampionátu Lukáši Vernerovi svetr sluší a věříme, že jemu i všem ostatním sportovcům v něm bude příjemně a teplo.

 

 

Organizační tým šampionátu

 

 


Značka KAMA zahájila nový rok oceněním Business Superbrands 2017

 
2.1.2017 – Značka KAMA získala prestižní ocenění Business Superbrands 2017. Titul Superbrands, který je v České republice udělován po svém obnovení již pátým rokem, získávají pouze značky, které si svou nominaci zaslouží obchodními výsledky. Rozhodující slovo má expertní komise Business Brand Council. Tu tvoří profesionálové z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Bernou mincí při rozhodování jsou atributy jako známost, budování brandu, inovace či prestiž.

 

 

Více ZDE http://www.czechsuperbrands.com/

 

 


 

 

18. 11 . 2016

KAMA získává osvědčení za účast v programu Podnikáme odpovědně - CSR Corporate Social Responsibility a je vyhodnocena na 4.-5. místě.

 


 

 

NEČEKALI JSME TAKOVÝ ZÁJEM

Včerejší Den otevřených dveří v Kamě využilo nebývalé množství zákazníků a příznivců naší firmy. Přivedl je nejen zájem o mimořádný výprodej prototypů a vzorků z kolekce Kama, ale také možnost nahlédnout do zákulisí výroby.

Prakticky v hodinových intervalech jsme prováděli skupiny zájemců celým okruhem výroby a seznamovali je s detaily technologií a vůbec celým chodem rodinné firmy.


Tento překvapivý zájem nás moc potěšil a viděli jsme, že i pro návštěvníky to byl příjemný zážitek. 17. listopad v Kamě - Den otevřených dveří se tak stal již tradicí.

 

  


 

1. 11 . 2016

 

Pro velký zájem jsme uvedli do prodeje novinku, dětské pletené deky a polštáře.

 

 


 

12. 10 . 2016

 

Vedení naší společnosti navštívilo sídlo firmy GORE v německém Feldkirchenu. Od zástupců společnosti jsme obdrželi certifikát k výročí 20 leté úspešné spolupráce. Kromě obchodních jednání jsme návštěvu využili k exkurzi v nových laboratořích na testování výrobků s membránami GORE-TEX a GORE WINDSTOPPER.

Osobně jsme byli přítomni i testování nepromokavé čepice  KAMA AG-11, která byla přítomnými experty vyhodnocena jako zcela vyhovující funkční produkt a ve svém provedení 100% Merino wool s vodoodpudinou úpravou NANO, vložkou GORE-TEX, a vnitřní hydrofobní přízí Polycolon označena jako světově unikátní produkt.

 

 


   

 

 Klára, Mahulena, Jiří a Adam Pertlovi.

 


 

Od začátku podzimní a zimní sezony 2016/2017 dochází k vizuální inovaci log zanček GORE-TEX a WINDSTOPPER. KAMA má tu čest, být licencovaným partnerem společnosti W.L.GORE & Associates GmgH na zpracování těchto nejslavnějších mebrán v oděvním průmyslu již 20 let!

 

 

 

 

 

 


 

23.2 . 2016

 

Pro oficiální stránky Petra Čecha a jeho e-shop vyrábíme čepici/helmu v designu jeho pověstné ochranné přilby včetně vyšitého podpisu. Originální fan doplněk je možné zakoupit ZDE.

 

 


 

3.2 . 2016

Sport jménem metaná (není to curling) je velmi oblíbený v alpských zemích. Blíží se MS v Rittenu a my máme radost,
že řada soutěžních týmů si oblíbila české svetry KAMA. Organizační tým Mistrovství světa sáhnul po našem designovém bestselleru. Je jím model 471 nebo 371 s Windstopperem.


 

13. 1. 2016

Letošní řočník největšího běžeckého závodu na lyžích v ČR jehož je KAMA letitým partnerem byl hodně dramatický. Opět hrozilo, že se kvůli počasí závod nebude konat, což je pro tisíce závodníků, ale i pro nás partnery dost nervák. Pořadatelské agentuře a spoustě nadšenců, kteří na poslední chvíli po nocích vyráběli a naváželi sníh na trať paří velký kompliment. O tom, že se věc podařila a o J50 je stále větší zájem pár údajů ZDE


 

18. 12. 2015

U příležitosti premiéry nového filmu Vojty Kotka a Petra Kolečka - "Padesátka" KAMA poskytla pánům hercům stylové svetry s jeleny. Hvězdám filmového plátna sluší. Mohou slušet i vám, ještě pár jich tu máme Emotikona smilehttp://www.kama.cz/svetry/


 

11. 11. 2015

Nejsledovanější internetová televize STREAM.cz dnes zveřejnila 
v rámci pořadů "Vyrobeno v Česku" 10. díl s názvem 
Kama - České svetry a čepice pro zahraniční olympijské sportovce

 

 

 


 

9. 11. 2015

 

Obnovením smlouvy se Svazem lyžování ČR pokračujeme již osmnáctou sezónu v partnerské spolupráci.

 


 

1. 11. 2015

Dali jsme do prodeje nové ručně pletené modely  http://www.kama.cz/zimni-cepice/rucne-pletene/




 

23. 10. 2015

Dnes jsme měli exkurzi suchdolských dětí, které chtěly vědět jak se vyrábí čepice. Ukázali jsme jim pletací stroje, pařicí lis, pilu na textil a šití. Věříme, že kromě odřezků barevných hadříků o které byl velký zájem si všichni odnesli i nějaké poznání Emotikona smile

 


 

21. 10. 2015

KAMA je hlavním partnerem nového českého freeskifilmu eXcelent SEPARATION. Zveme všechny na premiéru, která se uskuteční tento pátek 23.10.2015 v hale Letná od 20:00h.
Součástí programu budou soutěže o spoustu cen od dalších partnerů akce. V rámci partnerství projektu KAMA vyrobila freestyle svetry a čepice SEPARATION, které se začnou prodávat na webu www.kamakadze.cz již v den premiéry!

 

 

 


 

15. 10. 2015



 

12. 10. 2015

 

Dnes proběhlo focení svetrů TheTapTap na modelkách a modelech pro něž byly na míru vyrobeny.
Veselá partička známých muzikantů nám zapózovala v ateliéru a v následujících dnech pokračuje v podzimním turné.
Jedním z vrcholů sezóny jistě bude koncert ve Státní opeře Praha. Věříme, že svetry KAMA přispějou k pohodě hudebníků
při náročném cestování za svými diváky a fanoušky. 
 
Skvělým muzikantům a lidem z TheTapTap náleží to nejlepší co v Kamě umíme. Svetr je vyroben ze 100% Merino vlny s vodoodpudinou úpravou NANOtech. Dodavatel přízí firma Schoeller jako první na světě vyvinula úpravu vlny EXP pro praní a sušení oděvů v automatické pračce, při jejíž aplikaci není používán škodlivý chlór. Díky tomu má vlna certifikát bluesign® - současný nejpřísnější ekologický standard při zpracování přízí.

  • Svetr je vybaven originál Windstopperovou podšívkou, dvěma kapsami a stahováním ve spodní části
  • Odepínatelná kapuca
  • Velikosti S-XXL
  • YKK zipy

 

Dvě tváře, které stály u zrodu této spolupráce.
Kapelník skupiny TheTapTap Šimon Ornest a paní Mahulena Pertlová,
která svým způsobem vede také jednu kapelu. Již 25 let řídí dobře sehraný orchestr jménem KAMA.

 

 

 


 

7. 10. 2015

Svetr KAMA 4082 ze 100% Merino vlny získal cenu Hanibal Czech Outdoor Award 2015.

I vy můžete vyhrát. Hlasujte v anketě ZDE

 


 

 25.9. 2015

 

 

 


24.9. 2015

Dnes se uskutečnilo setkání zástupců firem KAMA a DEERS s novináři řady českých médií. Je tu nová limitovaná kolekce ručně vyráběných šperků Deers aplikovaných na pletené výrobky KAMA.


 

Jsou věci, které již nejsou aktualitami, ale jsou naší historíí. 


Více >>