Produkty

Jak nakupovat

Jak se registrovat a pak přihlásit.

 

Zkušení uživatelé PC a internetu nemusejí dále číst.
Tento text jen určen těm, kteří občas tápou. Zdůrazňujeme, že není zač se stydět. Nikdo nejsme dokonalý.
Internet je relativně stále nový a pro mnohé z nás neprobádaný svět. Nechceme se u počítače rozčilovat nýbrž ho ovládnout a využít. To se týká i pohodlných internetových nákupů. Valí se na nás spousta nových informací a pojmů a občas tápeme. Pro internetové nakupování si můžeme zopakovat následující body ve kterých nejčastěji váháme.
 
Přijdeme na nějaké stránky, kde je e-shop (elektronický obchod). Prohlížíme si zboží a něco si hodláme objednat. Některým začátečníkům není jasné, co to je „registrace“ a co to je „přihlášení“.
 
Tak tedy:
Chceme-li poprvé vstoupit do e-shopu je nutné se registrovat (při opakovaném nákupu se již jen přihlašujeme).  Dodavatel zboží, potřebuje vědět minimum informací jako adresu kam zboží doručit, kontakt v případě nejasností (e-mail, telefon) a způsob jakým hodláme za zboží zaplatit. Takzvaný nákup bez registrace, který některé e-shopy nabízejí, i tak uvedené údaje potřebuje. Bez nich by nemohl obchod proběhnout. Nakládání s daty se řídí příslušným zákonem o ochraně osobních údajů.

Registrace bývá na hlavní stránce e-shopu vyznačena převážně slovem Registrace, popřípadě Nová registrace, jako zde na našich stránkách vpravo nahoře. Každý e-shop mívá jiný grafický vzhled a proto musíme Registraci chvilku hledat. Většinou ale bývá v horní části stránky, vlevo nebo vpravo, případně v liště uprostřed. Po kliknutí na ni se ocitneme v registračním formuláři, kde vyplňujeme výše uvedená data. Jsou tam navíc dvě nezbytné položky a to volba vašeho Uživatelského jména kam můžete v podstatě vyplnit cokoli, třeba vaši přezdívku, jméno, číslo nebo jejich kombinaci a zadání hesla, které je zpravidla nutno zadat 2x po sobě. Heslo si vymyslete zapamatovatelné, bez háčků a čárek. Doporučuje se kombinace písmen a číslic.
 
Po dokončení registrace můžeme již zboží objednat, resp. vybrat si ho, vložit do koše, zvolit způsob doručení (pošta, kurýr, osobní vyzvednutí) a platby (dobírka, bankovní převod, hotově při převzetí). Standardně e-shopy nabízejí v průběhu jednotlivých kroků objednávky možnost vrátit se a údaje měnit. Není tedy třeba se obávat, že něco zkazíme. Po posledním kliknutí, kterým bývá zpravidla Potvrdit (nebo Odeslat) objednávku je váš požadavek odeslán dodavateli a ten vaši objednávku vyřídí. I po odeslání je možné s dodavatelem komunikovat (napsat email, zavolat) o případné úpravě, či stornování objednávky.
 
Již jste vyzkoušeli nákup po internetu a chcete nakoupit znovu ve stejném e-shopu. Tehdy přichází na řadu „Přihlášení“.  To znamená, že nemusíte již vypisovat registraci (tedy osobní údaje adresu atd.) Stačí do příslušného okénka napsat vaše uživatelské jméno a do druhého okénka heslo, které jste vyplnili při první registraci. Pokud jste heslo zapomněli, můžete o něj požádat kliknutím na Ztráta hesla. Když se příhlásíte jste „jakoby“ opět v prodejně, kde můžete vidět svůj osobní účet (údaje vyplněné minule) případně i rekapitulaci vašich předchozích objednávek.
Po každém přihlášení je i možnost se odhlásit. To aby např. někdo kdo přijde k vašemu počítači neviděl do vaší nákupní tašky.
 
Závěrem si ještě můžeme říci, že někteří provozovatelé e-shopů nás matou při registraci nebo přihlašování požadavkem na zadání ID nebo dokonce Login (nic víc než vaše uživatelské jméno) a v případě zadání hesla anglickým Password, to ale už snad v zájmu přístupnosti e-shopů zmizelo.
 
Buďte si jisti, že v případě jakéhokoli váhání, nejasností, či nedostatků vám provozovatel rád na požádání vše podrobně vysvětlí, nebo udělá za vás.
Pokud vás i tak nákup uvedeným způsobem nebaví, můžete si zboží objednat telefonicky na 233 920 412 , nebo prostě vyrazit do prodejny.